Korekta koloru zębów

Korekta koloru zębów Lampą Beyond pomaga pozbyć się przebarwień powstałych na szkliwie zębów.  Jest to jednorazowy zabieg przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym a efekty widoczne są natychmiast. 

Efekt zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła przebarwień. Utrzymują się one maksymalnie do dwóch lat- jednak jest to zróżnicowane u każdego pacjenta w dużej mierze zależy od prowadzonego stylu życia.

Całkowity czas zabiegu wraz z przygotowaniem wynosi około dwóch godzin. Składa się z zabezpieczenia dziąseł specjalnym preparatem oraz 3 sesji wybielania trwających około 12 minut. Na zęby nakładany jest żel, który opiera się na nadtlenku wodoru i innych składnikach, który następnie aktywowany jest poprzez światło akceleratora. Światło przyśpiesza przenikanie żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Poprzez to światło proces wybielania przebiega zdecydowanie szybciej dzięki zwiększeniu częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. Powoduje to natychmiastowy efekt utlenienia w środku zęba, a więc widoczne przebarwienia błyskawicznie rozbite zostają na mniejsze i utlenione.

Niestety korekta koloru lampą Beyond, nie zmieni barwy zębów odbudowanych protetycznie czy też wypełnień.

Przynajmniej przez 48 godzin po zabiegu zalecana jest tak zwana „dieta biała”. Należy w tym czasie powstrzymać się od spożywania kawy, herbaty, soków, czerwonego wina i innych kolorowych napojów oraz jedzenia. Przez 48 godzin należy także powstrzymać się od palenia. Trzeba również unikać kolorowych past i płynów do higieny jamy ustnej.