Mezoterapia

MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym należą do tzw. zabiegów autologicznych, czyli takich, w których preparat jest pozyskiwany z własnego organizmu pacjenta, w tym przypadku z krwi. Osocze uzyskuje się przez odwirowanie krwi w wirówce laboratoryjnej.

Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się w technice mezoterapii, czyli igłą płytko w skórę lub tuż pod nią. Już samo ukłucie i kontakt płytek z fibroblastami oraz kolagenem powodują aktywację płytek i uwalnianie czynników wzrostu. Istotą zabiegu osoczem bogatopłytkowym jest „oszukanie” organizmu – wywołanie takiej reakcji, jak np. przy zranieniu, a więc bardzo silnej stymulacji procesów naprawczych. Osocze bogatopłytkowe to „dopalacz” dla komórek, dzięki któremu są one zmuszane do efektywniejszej pracy, niż wynika to z ich normalnego funkcjonowania.

CO WARTO WIEDZIEĆ?

  • Zabieg ostrzykiwania twarzy trwa 10-15 minut.
  • Osocze trzeba podać szybko, zanim przestanie być aktywne.
  • Iniekcje wykonuje się mniej więcej co 1 cm.
  • Ostrzykiwana jest głównie twarz, szyja, dekolt, dłonie, miejsca intymne.

Ponieważ wygląd szyi jest bolączką wielu kobiet, a nie wszystkie zabiegi kwalifikują się do wykonania na tym delikatnym obszarze, warto pamiętać o osoczu, bo jest to akurat jeden z

niewielu zabiegów na te część ciała o dobroczynnym działaniu. Osocze jest również wykorzystywane w leczeniu łysienia.

EFEKTY ZABIEGU

  • naturalna stymulacja regeneracji skóry
  • efekt odświeżenia skóry
  • poprawa elastyczności i gęstości
  • zdrowy, wypoczęty wygląd spowodowany przebudową skóry – na poziomie histologicznym obserwuje się odmłodzenie skóry: zwiększenie ilości kolagenu i elastyny, przywrócanie prawidłowej proporcji pomiędzy różnymi typami kolagenu.

Osocze bogatopłytkowe to naprawdę potężne i bezpieczne narzędzie w walce o lepszy wygląd, jeśli tylko jest umiejętnie stosowane, a w dodatku jest łatwo dostępne, bo zawsze mamy je pod ręką

Mezoterapia – Usuwanie cellulitu i rozstępów

Sam krem nie wystarczy, by skóra była idealnie nawilżona i w dobrej kondycji. Równie ważny jest styl życia i odpowiednia dieta. Dodatkowe wspomaganie zapewnią jej zabiegi mezoterapii, bezkonkurencyjne w dostarczaniu nawilżających i odżywczych substancji prosto do głębokich warstw skóry.
Mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów anty-aging .Przy zastosowanie wysokiej jakości preparatów zawierających w swoim składzie kwas hialuronowy  można skutecznie walczyć z cellulitem i rozstępami po za tym zapewnia za to zadbaną, świetnie nawilżoną skórę – taką, która będzie starzała się wolniej.

Przy skorzystaniu z zabiegu z użyciem preparatu z kwasem hialuronowym, należy pić dużo wody. To proste – jedna cząsteczka kwasu chłonie aż 250 jej cząsteczek. Wypijanie dwóch i pół litra wody dziennie przez dwa tygodnie, czyli w trakcie „układania się” wypełniacza w skórze, sprawi, że rezultat będzie bardziej spektakularny.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim ciąża i karmienie piersią, ale także choroby autoimmunologiczne i czynne infekcje. Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, bardzo płytkie unaczynienie skóry lub podatność do powstawania bliznowców, sprawiają że powinniśmy unikać tego typu zabiegów. Dwa dni przed zabiegiem nie powinno się przyjmować aspiryny, która zwiększa ryzyko siniaków. Można za to wzmocnić naczynia krwionośne smarując skórę maścią z witaminą K.

Mezoterapia skóry głowy

Zabieg mezoterapii skóry głowy przeznaczony jest dla osób, które zauważyły pogorszenie się kondycji włosów lub ich nadmierne wypadanie. Powyższe zmiany mogą pojawiać na ograniczonej powierzchni lub obejmować całą owłosioną skórę głowy.

Jednym z preparatów przynoszących najlepsze efekty zabiegów jest środek XL Hair. Ampułki XL Hair zawierają ponad 50 substancji aktywnych ukierunkowanych na poprawę wzrostu i jakości włosa. W skład preparatu wchodzi m. in. biotyna, żeń szeń, retinol, tokoferol, oligopeptydy, hydrolizowany kwas hialuronowy i wiele innych substancji istotnych dla porostu włosów.

Ilość zabiegów u pacjenta jest indywidualna, zależna od przyczyn problemów ze skórą głowy i włosami. Liczba zabiegów z reguły waha się od 4 do 8 sesji.