Peeling Easy TCA

Peeling dedykowany pacjentom w każdym wieku borykającym się z różnymi niedoskonałościami skóry. Dzięki właściwościom silnie złuszczającym sprawia, że cera staje się jaśniejsza o kilka tonów. Posiada właściwości silnie regenerujące skórę, a także redukuje drobne zmarszczki. Działanie Easy TCA polega na progresywnej odnowie komórek skóry. Roztwór dogłębnie modyfikuje jej przenikalność i pozwala na szybką oraz głęboką penetrację naskórka i skóry właściwej. Pobudza skórę do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny.
Peeling zawiera 15 % TCA oraz kwas askorbinowy i cytrynowy – antyoksydanty ułatwiające penetrację TCA w głąb skóry. Zawiera również kokamid, który ochrania skórę, a także saponiny roślinne, które przyspieszają gojenie skóry.

Easy TCA jest zwykle nakładany na skórę okrężnymi ruchami za pomocą patyczków kosmetycznych.

Sucha skóra zaczyna się złuszczać trzeciego dnia po zabiegu (czasami później jeśli jest to pierwszy zabieg) a złuszczanie kończy się najpóźniej w szóstym dniu po zabiegu. Intensywność złuszczania zależy od głębokości wykonania peelingu.

Po zabiegu należy stosować kremy z filtrem o faktorze 50, nie należy opalać się (słońce, solarium) przez 4 tygodnie , nie wolno zdrapywać złuszczającego się naskórka. Należy intensywnie nawilżać skórę oraz myć ją żelem bez użycia mydła.