Ginekologia est. i uroginekologia

Redukcja wysiłkowego nietrzymania moczu pierwszego stopnia

Wysiłkowe nietrzymanie moczu –to wstydliwy problem dotykający wiele kobiet, charakteryzujący się  mimowolną utratą moczu podczas śmiechu, kaszlu, kichania, ćwiczeń fizycznych, mogący nasilać się wraz z wiekiem oraz ograniczający prawidłową aktywność fizyczną , życie towarzyskie i satysfakcję seksualną.

Czynnikami predysponującymi do pojawienia się nietrzymania moczu są przebyte porody, otyłość, stres, ciężka praca fizyczna, wyczynowe uprawianie sportów, menopauza.   Zastosowanie terapii laserem może całkowicie wyleczyć lub zminimalizować niekontrolowaną utratę moczu w łagodnym lub umiarkowanym stopniu nasilenia. Zabieg Incontilase pomaga wrócić do pełnej aktywności i radości w życiu codziennym bez obaw o mimowolną utratę moczu.

Co to jest Incontilase?

Incontilase jest nowoczesną, minimalnie inwazyjną,  laserową terapią  wczesnych etapów wysiłkowego nietrzymania moczu (SUI), polegającą na obkurczaniu, wzmocnieniu  i ujędrnieniu ścian pochwy i tkanek podtrzymujących  cewkę moczową, dzięki pobudzeniu procesu przebudowy i produkcji nowych włókien kolagenowych, co skutkuje przywróceniem prawidłowego podparcia cewki moczowej i prawidłowych warunków anatomicznych.

Przygotowanie i przebieg zabiegu  Fotona Incontilase

Przed zabiegiem  wskazana jest konsultacja lekarza ginekologa wykonującego zabieg. Ustalany jest plan leczenia i ocena ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Do zabiegu niezbędny jest aktualny wynik badania cytologicznego nie starszy niż rok. Pacjentka nie może być w trakcie miesiączki.

Zabieg Fotona Incontilase a leczenie operacyjne

Zabieg Incontilase jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.  Niewielka ilość przeciwskazań do zabiegu laserowego sprawia że jest możliwy do wykonania u prawie wszystkich pacjentek z łagodnym i umiarkowanym nietrzymaniem moczu. W przypadku zabiegu laserowego nie ma ryzyka powikłań, częstszych w przypadku operacji. Zabieg operacyjny wymaga kilkudniowego pobytu w szpitalu natomiast zabieg laserowy zapewnia natychmiastowy powrót do życia codziennego. Obkurczanie tkanek laserem zapewnia również dużo szybsze gojenie tkanek niż operacja i bardzo szybki proces zdrowienia.

Skuteczność zabiegu

W większości przypadków wystarczy pojedynczy zabieg Intimalase by uzyskać efekt terapeutyczny, który pojawia się po około 30 dniach. Przywrócenie funkcji trzymania moczu może utrzymywać się wiele lat lub do kolejnego porodu siłami natury . Skuteczność i trwałość zabiegu zależy od  wieku, stopnia nasilenia nietrzymania moczu, chorób towarzyszących. Aby efekty leczenia trwały dłużej można wspomóc terapią farmakologiczną i zabiegami fizykoterapeutycznymi. W razie nie pełnej satysfakcji zabieg można powtórzyć po 2 miesiącach.

Minimalnie inwazyjne niechirurgiczne leczenie IncontiLaseTM oferuje skuteczne leczenie SUI, a także jest powiązane z wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz krótkim okresem rekonwalescencji.


Laserowe leczenie suchości pochwy

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na laserowym poprawianiu elastyczności pochwy, polegającym na precyzyjnie kontrolowanym efekcie termicznym w tkankach śluzówki pochwy i przedsionka pochwy przy użyciu specjalnej końcówki lasera. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia i pogrubienie tkanek poddanych zabiegowi, dzięki czemu kobiecie zostaje przywrócony komfort, odzyskuje ona radość ze współżycia oraz może mieć intensywniejsze doznania podczas seksu. Efekt jest długotrwały, a regularne ćwiczenia mięśni Kegla podtrzymują go na dłużej. Zabieg odbywa się bez użycia skalpela chirurgicznego, nie ma krwi i jest całkowicie bezbolesny. Kobieta tego samego dnia wraca do swoich zajęć i zainteresowań.

Kto powinien zdecydować się na zabieg?

Zabieg jest idealny dla młodych sprawnych kobiet po porodzie, które potrzebują przywrócenia jędrności pochwy oraz kobiet w okresie pokwitania u których doszło do związanego z niedoborami hormonalnymi rozluźnienia śluzówki pochwy.

Co to jest Fotona Intima?

Laser Fotona Intima to nowatorska, nieinwazyjna i opatentowana metoda leczenia ujędrniania pochwy laserem Er:YAG. Metoda bazuje na fototermicznym nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu tkanek pochwy. Wskazaniami do leczenia jest utrata optymalnej struktury pochwy oraz otaczających tkanek na skutek porodów oraz naturalnych procesów starzenia. Zabieg jest efektywny, bezpieczny, a przy tym prosty do wykonania. Jest to jedyny laser ginekologiczny, który nie nagrzewa tkanek, więc nie może poparzyć. Tradycyjny laser powoduje uszkodzenie tkanek i zbliznowacenie , laser Fotona Intima powoduje skrócenie włókien kolagenu oraz powstawanie nowych(remodelling).

Dlaczego zdecydować się na zabieg Fotona Intima, a nie leczenie operacyjne?

W przypadku zabiegu laserowego nie ma ryzyka powikłań, częstych w przypadku operacji. Zabieg rewitalizacji pochwy jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Zabieg operacyjny wymaga kilkudniowego pobytu w szpitalu i może wiązać się z ryzykiem powikłań pobytu w szpitalu. Zabieg laserowy zapewnia natychmiastowy powrót do życia codziennego. Rezultat po zabiegu rewitalizacji pochwy to ujędrnienie tkanek, co przekłada się na większa satysfakcję seksualną oraz poprawę jakości życia. Obkurczanie pochwy laserem zapewnia dużo szybsze gojenie tkanek niż operacja i bardzo szybki proces zdrowienia.

Jak przygotować się do zabiegu Fotona Intima?

Przed zabiegiem laserowego obkurczania pochwy wskazana jest konsultacja lekarza ginekologa. Ustalany jest plan leczenia i ocena ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Do zabiegu niezbędny jest aktualny wynik badania cytologicznego nie starszy niż rok. Pacjentka nie może być w trakcie miesiączki.

Przed samym zabiegiem nie ma potrzeby specjalnie się przygotowywać.

Niepowtarzalne zalety lasera Fotona Intima

Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie przed zabiegiem, jak również nie ma nadzwyczajnych wymogów pozabiegowych. Dla większości pacjentek jeden zabieg jest wystarczający do znaczącego ujędrnienia pochwy. W razie potrzeby zabieg może być powtórzony po miesiącu. Na pełny efekt remodellingu i powstawania nowego kolagenu należy poczekać około 3 – 4 tygodni.

Jak będę się czuła po zabiegu?

Zabieg trwa około 30 minut, po których swobodnie możesz wrócić do codziennych zajęć. Wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna przez około 4 tygodnie. Warto mieć przy sobie wkładkę higieniczną, ponieważ może pojawić się niewielki wysięk z pochwy. Celem wzmocnienia efektu zabiegu wskazane jest ćwiczenie mięśni Kegla.

Laserowe obkurczanie pochwy

Rewitalizacja pochwy

Poprawa nawilżenia pochwy