Leczenie Hemoroidów

Leczenie żylaków odbytu w Sandomierzu

Żylaki odbytu, czyli hemoroidy, to uważana za jedną z najbardziej wstydliwych i najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Do niedawna problem ten był tematem tabu, przez co wiele osób przez lata zmagało się z tą dokuczliwą i bolesną przypadłością, nie konsultując jej ze specjalistami. Na szczęście w Sanmedica Clinic dajemy pacjentom szansę na powrót do zdrowia. Oferujemy skuteczne leczenie żylaków odbytu. Sandomierz jest miejscem, gdzie znajduje się nasza specjalistyczna klinika medyczna, w której przeprowadzamy specjalistyczne zabiegi.

Czym są hemoroidy?

Zanim zdecydujemy się na usuwanie żylaków odbytu u sandomierskiego specjalisty, warto wiedzieć czym są hemoroidy. To jamiste struktury, które są zbudowane z naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Znajdują się wokół kanału odbytu. U niektórych osób mogą przyczyniać się do wystąpienia krwawienia bądź uwypuklać się na zewnątrz kanału odbytu. Najczęściej przypadłość ta jest wynikiem częstych zaparć i silnego parcia podczas oddawania stolca.

Jak skutecznie leczyć żylaki odbytu?

Jako specjalistyczna klinika medyczna oferujemy swoim pacjentom konsultacje proktologiczne, które są skierowane do osób zmagającymi się z chorobami jelita grubego oraz odbytnicy. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu osiągamy zadowalające efekty w Sanmedica Clinic w Sandomierzu w leczeniu hemoroidów wewnętrznych, a także zewnętrznych. W swojej pracy kładziemy duży nacisk na diagnostykę oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zanim lekarz dokona wyboru metody leczenia żylaków odbytu (sandomierska Sanmedica Clinicma specjalistów w tej dziedzinie), konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej i specjalistycznych badań diagnostycznych. W celu postawienia diagnozy wykonuje się również anoskopię. Dopiero po wykonaniu powyższych badań lekarz może zadecydować, jaka metoda leczenia będzie odpowiednia, – do każdego przypadku podchodzimy bowiem indywidualnie. Ceniąc sobie zaufanie naszych pacjentów, razem z nimi omawiamy krok po kroku zaawansowanie choroby oraz dobierany skuteczny sposób leczenia.

Jak przebiega usuwanie hemoroidów w naszej klinice w Sandomierzu?

Jednym z podstawowych sposobów usuwania hemoroidów w Sanmedica Clinic w Sandomierzu jest metoda Barrona. Jednak w przypadku osób zmagających się z chorobą hemoroidalną, gdy jej stan nie jest na tyle zaawansowany, w pierwszej kolejności staramy się wdrożyć leczenie zachowawcze, które polega na stosowaniu preparatów kortykosteroidów oraz leków znieczulających miejscowo w postaci maści i czopków. Preparaty te zawierają w sobie środki flebotoniczne. W sytuacji, gdy u pacjenta choroba przeszła w postać zaawansowaną i leczenie zachowawcze polegające na stosowaniu powyższych preparatów nie przyniesie zadowalających efektów, należy zdecydować się na usuwanie żylaków –Sandomierz skupia wykwalifikowanych fachowców w Sanmedica Clinic. Jako specjalistyczna klinika medyczna staramy się wykorzystywać najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody leczenia, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów. W związku z tym w przypadku pacjentów z hemoroidami proktolog może zalecić przeprowadzenie leczenia metodą Barrona, określanego również jako gumkowanie. Jest to najczęściej wykonywany zabieg w leczeniu tej przypadłości. Przeprowadza się go u pacjentów cierpiących na żylaki odbytu II i III stopnia. Podczas zabiegu lekarz zakłada na nasadę hemoroidów gumowy pierścień, którego celem jest odcięcie krwi. W wyniku tego guzek obumiera i do dziesięciu dni samoistnie odpada. Podczas jednej wizyty zakłada się jedną lub dwie gumki. Zabieg można powtarzać co miesiąc, aż do uzyskania zadowalających efektów. Zaletą usuwania hemoroidów w klinice w Sandomierzu jest fakt, że zaraz po przeprowadzeniu leczenia metodą Barrona możliwy jest powrót do pracy i codziennych czynności. Koszt usuwania żylaków poprzez gumkowanie rozpoczyna się już od 300 zł. Ostateczna kwota uzależniona jest od stopnia zaawansowania choroby hemoroidalnej i związanych z nią powtarzających się wizyt. W celu uzyskania jak najlepszych efektów w niektórych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie dwóch metod leczenia jednocześnie.