Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna – obszar działań

Profilaktyka stomatologiczna to wszelkie działania mające na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby). Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z osadem, płytką nazębną – podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i chorób przyzębia.

Codzienna higiena jamy ustnej jest niezbędna i absolutnie konieczna w celu zachowania zdrowia jamy ustnej.

Oferta usług profilaktyki stomatologicznej:

W poradni higieny stomatologicznej Sanmedica oferujemy:

  • Instruktaż higieny jamy ustnej – szczegółowe wskazówki dotyczące zasad pielęgnacji jamy ustnej.
  • Usuwanie kamienia i osadu nazębnego – ma na celu usunięcie płytki nazębnej i innych osadów gromadzących się na powierzchniach zębów, których nie udaje się usunąć domowymi zabiegami higienicznymi. W zależności od rodzaju złogów pokrywających zęby stosowane są różne metody:
    – Skaling – zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) gromadzących się na powierzchniach koron zębów, z użyciem urządzeń ultradźwiękowych. Każdy skaling kończy się polerowaniem wszystkich czyszczonych powierzchni, co zapobiega ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnia pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów.
    – Piaskowanie jest to zabieg usuwania osadów miękkich oraz nieestetycznych przebarwień np. po kawie, herbacie, papierosach z zastosowaniem piaskarek – urządzeń, które pod ciśnieniem oczyszczają zęby mieszaniną proszku z wodą.
  • Lakowanie bruzd zębowych – znakomita metoda zapobiegania próchnicy, prosta, bezbolesna i skuteczna. Polega na wypełnianiu bruzd i zagłębień w zębach (zarówno mlecznych, jak i stałych) specjalnym materiałem ochronnym.
  • Fluoryzacja zębów – to zabieg wprowadzania na  oczyszczone zęby preparatów z fluorem, który najskuteczniej zapobiega próchnicy powierzchni gładkich, stycznych i przydziąsłowych.

Usuwanie kamienia nazębnego – Sandomierz

Wiele osób bagatelizuje kamień nazębny, sądząc, że nie ma on większego wpływu na stan jamy ustnej. Tymczasem często pod nalotem na płytce nazębnej tworzy się próchnica, która potem prowadzi do wielu poważniejszych schorzeń. Sanmedica Clinic oferuje pacjentom usuwanie kamienia nazębnego. Sandomierz, ulica Ożarowska 73 a – to tam zadbasz o zdrowy, piękny uśmiech.

Po co wykonuje się zabieg usuwania kamienia nazębnego?

Często pacjenci dziwią się, że wcześniej nie zostali poinformowani o dużym znaczeniu zabiegu, jakim jest usuwanie kamienia nazębnego – w Sandomierzu można go wykonać w naszej klinice. Cały proces trwa bardzo krótko, a po nim pacjent nie tylko pozbywa się płytki nazębnej, ale często również zyskuje nieco bielszy uśmiech. Jest to efekt związany z powierzchniowym oczyszczeniem zęba. Kamień zwykle gromadzi się tuż przy szyjce, jednak zdarza się, że problem jest nieco bardziej zaawansowany i kamień obrasta znaczną część kości. Wtedy trzeba jak najszybciej wykonać tzw. scalling, czyli usuwanie kamienia nazębnego w taki sposób, by oczyścić możliwie jak najdokładniej całość zęba. Dzięki temu szkliwo nie ulegnie zniszczeniu na skutek próchnicy, powodującej nie tylko ubytki, ale również nadwrażliwość zębów.

Bezbolesne usuwanie kamienia nazębnego – Sandomierz

Nie musisz się obawiać – usuwanie kamienia nazębnego to bezbolesny zabieg. W naszym gabinecie wykonamy go maksymalnie szybko, byś mógł cieszyć się zdrowszym uśmiechem. Po wykonaniu tego zabiegu polecamy wybielanie zębów, by na długo utrzymać efekt śnieżnobiałego uśmiechu. Aby zapisać się na wizytę, skorzystaj z formularza na naszej stronie internetowej lub umów się telefonicznie. Zapraszamy również do śledzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych, byś mógł być na bieżąco z nowościami w naszej ofercie oraz obowiązującymi promocjami. Odwiedź nas również, jeśli chcesz kompleksowo zadbać o swoją skórę oraz skonsultować się ze specjalistami wielu innych dziedzin lub wykonać badania diagnostyczne.

Nasz Cennik