Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza – to profilaktyka i leczenie próchnicy

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi:

 • leczenie próchnicy zębów,
 • odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia)
 • leczenie endodontyczne (kanałowe).

Bezbolesne leczenie kanałowe – Sandomierz

Wybierając się do dentysty, często główną obawą pacjenta jest to, że czeka go nieuniknione leczenie kanałowe. Sandomierz ma na swojej mapie miejsce, w którym można przeprowadzić takie leczenie praktycznie bezboleśnie. Zapraszamy do Sanmedica Clinic, gdzie znajdziesz specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się zdrowiem Twojej jamy ustnej.

Profesjonalne leczenie próchnicy w Sandomierzu

Zabieg leczenia kanałowego jest jednym z najbardziej złożonych ze wszystkich wykonywanych w jamie ustnej pacjenta. Często bolący ząb jest efektem braku leczenia próchnicy. W Sandomierzu, w gabinecie dentystycznym znajdującym się w Sanmedica Clinic, zajmiemy się kompleksowo każdym z tych problemów. Nie obawiaj się dyskomfortu w trakcie trwania zabiegu – dzięki sprzętom działających z wykorzystaniem najnowszych technologii każdy zabieg przebiega bardzo sprawnie i bezboleśnie. Niezależnie od wieku pacjenta staramy się dopasować nasze działania do jego indywidualnych potrzeb. W naszej klinice to Ty jesteś najważniejszy.

Konsekwencje nieleczenia próchnicy

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej, mogą powodować próchnicę i wiele innych schorzeń np.: schorzenia dziąseł i przyzębia, nieprzyjemny zapach z ust, a także choroby serca, nerek i stawów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Leczenie próchnicy opiera się w naszej klinice o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Zabiegi oferowane w zakresie stomatologi zachowawczej:

 • wypełnienia stałe światłoutwardzalne
 • wypełnienia stałe chemoutwardzalne
 • wypełnienia stałe wzmocnione ćwiekami z włókna szklanego
 • wypełnienia czasowe
 • endodoncja – leczenie kanałowe
 • reendodoncja – powtórne leczenie kanałowe
 • leczenie nadwrażliwości zębów
 • leczenie kieszeni dziąsłowych
 • szynowanie rozchwianych zębów
 • odbudowa korony zęba
 • leczenie białych plam próchnicowych preparatem ICON
 • lapisowanieleczenie

Sanmedica Clinic – Sandomierz

W Sanmedica Clinic korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

W naszej klinice nie tylko zajmujemy się schorzeniami jamy ustnej – leczeniem kanałowym i walką z próchnicą, jak również stomatologią zachowawczą oraz wieloma innymi, związanymi z poprawą kondycji Twojego uśmiechu. Zapraszamy do wizyt całymi rodzinami – gabinet został przystosowany również do leczenia małych dzieci. Wyjątkowe podejście naszych specjalistów z pewnością przyniesie ukojenie w bólu i sprawi, że zarówno Ty, jak i Twoja pociecha będziecie do nas chętnie wracać.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszych usług zamieszczoną na stronach kliniki. Znajdziesz tam informacje dotyczące zespołu naszych specjalistów, a także filmy i galerię zdjęć, które pozwolą Ci lepiej poznać naszą klinikę oraz wykonywane w niej zabiegi. Dbając o komfort naszych pacjentów, zadbaliśmy o udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, jak również osób starszych i matek z dziećmi.

Nasz Cennik