Usuwanie blizn

Usuwanie blizn

Zastosowanie medycznego lasera Light Walker w leczeniu blizn możliwe jest dzięki ablacji przerośniętej tkanki do poziomu zdrowej skóry.

W zależności od rodzaju blizn mechanizm polega na:

  • zastosowaniu zaawansowanego systemu frakcyjnej zimnej ablacji laserowej. Polega ona na usuwaniu warstwa po warstwie nierówności naskórka wraz z kontrolowanym podgrzewaniem skóry właściwej dający efekt remodelingu głębszych struktur.
  • tworzeniu się w obrębie blizn mikro-kolumn uszkodzeń termicznych, w miejscu których dochodzi do intensywnego namnażania się kolagenu. W efekcie zanikowe dołki zostają wypychane ku górze, co wizualnie daje efekt wygładzenia powierzchni skóry.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Metoda laserowego leczenia trądziku oparta jest na obkurczaniu grudek trądzikowych na powierzchni skóry oraz zabijaniu bakterii w głębszych warstwach skóry, co skutkuje złagodzeniem i wyleczeniem obecnych zmian.

Zabieg przeznaczony jest dla osób ze stanami zapalnymi, ropnymi i ogólną złą kondycją skóry.
Wiązka światła wnikając głęboko w skórę działa również bezpośrednio na gruczoły łojowe, zapobiegając nadmiernej produkcji sebum. Światło lasera nie tylko likwiduje występujące stany zapalne, ale również zapobiega powstawaniu nowych, a ponadto sprawia, że skóra staje się mocniejsza i odporniejsza na powstawanie blizn.

Efekty jakich można się spodziewać po laserowym usuwaniu trądziku:

  • Złagodzenie oraz likwidacja zmian trądzikowych
  • Obkurczenie porów skóry
  • Wygładzenie skóry
  • Zniszczenie bakterii powodujących powstawanie problemu wraz z odkażeniem skóry
  • Ogólną poprawę wyglądu skóry

Zmiany widoczne są już od pierwszego zabiegu, jednak by uzyskać efekt satysfakcjonujący, należy wykonać kilka zabiegów, których ilość ustala lekarz w odstępie od kilku dni do kilku tygodni.