Zamykanie naczyń

Rozszerzone naczynka krwionośne stanowią częsty problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Pojawiają się one zazwyczaj na twarzy, dekolcie i nogach. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wrodzone tendencje.
W przypadku kobiet problem ten najczęściej wywołują estrogeny (hormony) wpływające na pracę mięśni naczyń włosowatych. Najpierw występuje rumień, który nasila się pod wpływem emocji, a następnie pojawiają się drobne, rozszerzone naczynka, co prowadzi do powstania niekorzystnego efektu estetycznego. Rozszerzone naczynka na nogach mogą stanowić objaw schorzenia żył, np. ich niewydolności. Z tego względu naczynka muszą być leczone, aby nie dopuścić do ewentualnych powikłań Światło lasera wnika do naczynia krwionośnego nie uszkadzając naskórka. Podgrzewa czerwone ciałka krwi, które ulegają koagulacji, w wyniku tego procesu naczynie zamyka się. Dobierając odpowiednie parametry podczas zabiegu, jesteśmy w stanie zamknąć naczynka zarówno te małe na twarzy, jak i te niebieskie do 3 mm średnicy na nogach. Zabieg jest bezbolesny. Dobierając odpowiednie parametry podczas zabiegu, jesteśmy w stanie zamknąć naczynka zarówno te małe na twarzy, jak i te niebieskie do 3 mm średnicy na nogach.

W czasie jego trwania można odczuwać lekkie ukłucia oraz ciepło w okolicy poddawanej zabiegowi. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, delikatnie obrzęknięta. Zmiany te utrzymują się maksymalnie do 48 godzin. Zalecamy stosowanie kosmetyków natłuszczających i chroniących przed słońcem -z najwyższymi filtrami. Liczba zabiegów, które należy wykonać zależy od stopnia zaawansowania problemu (ilości, wielkości i umiejscowienia zmian) i dobierana jest indywidualnie. Zazwyczaj wykonuje się 1 – 3 zabiegów.