Wykaz sprzętu
Firma Mindray nieustannie poszukuje rozwiązań, aby otrzymać znakomitą jakość obrazu w diagnostyce medycznej przy minimalnym nakładzie pracy, a aparat X-Insight wyróżnia się wysoką wydajnością pracy i precyzyjnym obrazowaniem tkanek pacjenta.
Najnowsze sondy objętościowe,dają możliwość badań w szerszym zakresie częstotliwości,oferując jednocześnie lepszą penetrację i wyższą rozdzielczość. Jest to więc to doskonałe rozwiązanie do badań w położnictwie i ginekologii (OB/ GYN), jamy brzusznej (ABD), i wielu innych aplikacjach.
Kompleksowy unowocześniony iLive znacznie poprawia rozdzielczość obrazu, nadając częściom anatomicznym bardziej realistycznych cech. Obraz kliniczny uwzględnia tym samym znacznie więcej szczegółów, a tym samym lepiej uwidocznione są części anatomii wewnątrz ciała.
Wysokiej klasy mikroskop SmartOptic wyposażony jest w:
– szerokokątne okulary z niezależną regulacją dioptrii dla każdego oka. Elastyczne kausze umożliwiają pracę lekarza także we własnych okularach;
-System WIC (Wireless Intensity Control)
Bezprzewodowa regulacja siły światła za pomocą pilota sterującego umieszczonego w zasięgu palców operatora. Domyślne pilot umiejscowiony jest na głowicy mikroskopu jednak jego położenie może być zmienione w zależności od preferencji użytkownika;
– Możliwość montażu toru wizyjnego z aparatami DSLR, SLR, kamerami dedykowanymi oraz popularnymi Handycam
Zastosowana w mikroskopie optyka zapewnia pełen zakres powiększeń: od najmniejszego (x1,3) do największego (x 27) w zależności od konfiguracji.
Akcelerator Beyond® Polus Advanced to połączenie innowacyjności, bezpieczeństwa oraz maksymalnych efektów w profesjonalnej korekcie koloru zębów.
Wielofunkcyjny system:
Polus jako jedyny dostępny na rynku akcelerator hybrydowy łączy dwa systemy źródeł światła (halogen – bardzo wysoka intensywność światła oraz LED – rozszerzenie długości fali) w jeden, unikalna technologia światła LightBridgeTM, dzięki której wrażliwość w trakcie i po zabiegu zredukowana jest nawet o 80%, a efekt korekty jest średnio o 30% lepszy w porównaniu ze standardowym Akceleratorem Beyond® zaawansowana technologia filtracji światła całkowicie eliminuje promieniowanie UV, podczerwone oraz szkodliwe ciepło, zapewniając bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu Zimne, niebieskie światło emitowane przez akcelerator Beyond Polus niszczy 99% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz zmniejsza stany zapalne przyzębia
Wbudowana lampa polimeryzacyjna LED, ze zmiennymi trybami pracy pozwala na: korektę koloru pojedynczych zębów, polimeryzację kompozytów oraz utwardzanie płynnej bariery ochronnej.
Akcelerator Polus posiada możliwość wyboru intensywności światła przy opcji korekty koloru obydwu łuków zębowych: łagodna, normalna lub intensywna dla perfekcyjnego efektu wybielania dostosowanego do indywidualnych potrzeb oraz stanu uzębienia pacjenta.
Nowoczesny, dotykowy panel sterowania ułatwia obsługę urządzenia, a ruchoma głowa lampy oraz ramię o zasięgu 360° umożliwiają idealne dopasowanie do pozycji pacjenta.
Urządzenie posiada elektryczna kontrolę wysokości ramienia – przyciski usytuowane na głowie i dotykowym panelu sterowania.
Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania umożliwia pacjentowi wezwanie lekarza, sprawdzenie czasu pozostałego do końca sesji oraz zatrzymanie pracy urządzenia.
Dzięki bezprzewodowemu systemowi do wypełniania kanałów gutaperką na ciepło E&Q Master mamy możliwość dokładnego wypełnienia najbardziej skomplikowanych anatomicznie kanałów korzeniowych. Pracując E&Q Master zamykamy szczelnie kanały w trzech wymiarach, nie drażnimy tkanek okołowierzchołkowych oraz nie przebarwiamy zęba.
Niepowodzenia w leczeniu endodontycznym są najczęściej wynikiem pozostawienia resztek zainfekowanej bakteriami miazgi w kanale korzeniowym. Innym częstym powikłaniem jest perforacja wierzchołka korzenia czy też przepchnięcie materiału stomatologicznego poza otwór zęba. We wszystkich tych przypadkach dochodzi do zakażenia tkanek okołowierzchołkowych i konieczności powtórnego leczenia.
Na szczęście, współczesna endodoncja dysponuje metodami umożliwiającymi dokładne zmierzenie długości kanału. Precyzyjne ustalenie tzw. roboczej długości zęba stało się dzisiaj możliwe dzięki zastosowaniu prostych i łatwych w obsłudze urządzeń, które noszą nazwę endometrów.
Jak działa endometr?
Endometr to niewielkie urządzenie, które składa się z wyświetlacza, sygnalizatora oraz dwu elektrod (czynnej i biernej). Elektroda czynna jest zamontowana na pilniku endodontycznym wprowadzanym podczas pomiaru do kanału zęba, natomiast elektrodę bierną w kształcie klipsa zakłada się na wargę pacjenta. Po dotarciu pilnika do otworu fizjologicznego, czyli przewężenia wewnątrz kanału korzeniowego, do którego sięga właściwa miazga, uruchamia się sygnalizator świetlny albo dźwiękowy. W tym samym czasie na ekranie endometru zostaje wyświetlona skala wyników, informująca stomatologa, na jakiej głębokości znajduje się pilnik. Niektóre endometry najnowszej generacji posiadają również funkcje Root Vizard, dzięki której można obserwować przesuwanie się narzędzia wzdłuż opracowywanego kanału oraz funkcję Root Zoom umożliwiającą wyświetlanie na ekranie powiększonego obrazu przywierzchołkowej części zęba.
Zalety urządzenia
Mierzenie długości kanału za pomocą endometru jest całkowicie nieuciążliwe dla pacjenta i nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Ponadto w trakcie zabiegu pomiar można wiele razy powtarzać, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe opracowanie kanałów bez konieczności kilkukrotnego wykonywania zdjęć radiologicznych. Badanie za pomocą endometru w żaden więc sposób nie obciąża pacjenta, co jest istotne zwłaszcza w przypadku kobiet w ciąży oraz małych dzieci.
Jest najbardziej zaawansowaną technologicznie piaskarką służącą do profesjonalnego oczyszczania zębów z osadów, szczególnie z trudno dostępnych powierzchni. Systematyczne piaskowanie zębów zapobiega rozprzestrzenianiu się próchnicy oraz niweluje choroby przyzębia. Klinika troszczy się o każdego pacjenta, stosując procedurę informowania o profilaktycznym czyszczeniu zębów.
Użycie najlepszych materiałów i zastosowanie inowacyjnych technologii sprawia, że autoklawy STERN WEBER są podstawowym narzędziem pracy. Opatentowany, mocny generator umożliwia wytwarzanie wysokiej jakości pary nasyconej. Dzięki hydraulicznemu systemowi i pompie próżniowej cykl sterylizacji jest krótki i efektywny, co w rezultacie wpływa na oszczędność wody. Szybkość przeprowadzania cyklu oraz zmniejszone zużycie wody gwarantują wysoką efektywność i bezpieczeństwo procesu sterylizacji. Jedenaście cykli roboczych uruchamianych bez zbędnego oczekiwania, przechodzenie do funkcji oczekiwania Stand-by po zakończeniu cyklu, czy też funkcja automatycznego wyłączania urządzenia świadczą o dużej elastyczności autoklawów STERN WEBER oraz upoważniają do nazwania ich praktycznymi i oszczędnymi.
System MultiPan
Hyperion X5 został wyposażony w system MultiPan który w trakcie jednego badania panoramicznego wykonuje 5 różnych równoległych do siebie pantomogramów (w różnych warstwach).
Dzięki temu nawet jeśli pozycja pacjenta nie jest idealna, po wykonaniu zdjęcia będzie można wybrać najlepsza projekcję.
Funkcja MultiPan jest realizowana poprzez specjalnie skonstruowany detektor i nie wpływa na zwiększenie dawki promieniowania dla pacjenta.
Najmniejszy pantomograf na świecie
Hyperion X5 jest najmniejszym pantomografem na świecie. Można go zamontować na ścianie lub jeśli ściana jest zbyt słaba – na standardowej kolumnie.
Miejsce potrzebne dla pantomografu podczas badania to jedynie obszar 80×100 cm.
LASEROWA DO ZABIEGÓW NA TKANKACH TWARDYCH I MIĘKKICH
Rewolucja w stomatologii
Laser LightWalker AT-S należy do najnowszej generacji
laserowych systemów dentystycznych. Połączenie dwóch
wiodących na świecie laserów w jednym urządzeniu daje
niezrównane korzyści w stomatologii. Pierwszy z laserów to
laser Er:YAG, cechujący się największą prędkością borowania
w tkance twardej. Drugi system to laser Nd:YAG, pozwalający
na precyzyjne zabiegi w obrębie tkanek miękkich. Dodatkową
zaletą jest możliwość zastosowania tego lasera w endodoncji,
chirurgii oraz zabiegach medycyny estetycznej. Obydwa lasery
zawierają w sobie zastrzeżoną przez firmę Fotona technologię
zmiennego kwadratowego impulsu QSP, pozwalającą na
uzyskanie większej skuteczności w ściśle zdefiniowanych
impulsach lasera (pięć różnych czasów trwania impulsu).
Wygoda i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
System LightWalker AT-S jest wyposażony w ekran dotykowy
z intuicyjnym systemem nawigacji. Tryb ustawień fabrycznych
Comfort Mode oraz tryb ustawień własnych, wraz z prostym
interfejsem użytkownika, pozwalają na przeprowadzanie
rutynowych procedur w sposób szybki i wydajny.
W przypadku mniej standardowych zabiegów użytkownik ma
możliwość dokonania precyzyjnego dostrojenia parametrów
zabiegowych w trybie LightWalker AT-S Advanced Mode.
Graficzny interfejs użytkownika Tissue effect Graphical
Interface (TeGI) umożliwia wizualizację efektów oddziaływania
lasera na leczoną tkankę dla różnych ustawień urządzenia.
Wyzwalanie impulsów odbywa się za pomocą komfortowego
włącznika nożnego. System elektronicznego sterowania
spray’em (ESC) pozwala na dobranie optymalnych proporcji
wody i powietrza, a następnie na zapamiętanie i przywołanie
ustawień dla konkretnej procedury. System LightWalker
AT-S nie wymaga zewnętrznych źródeł wody i powietrza
pod ciśnieniem, przez co jest urządzeniem uniwersalnym
i kompaktowym.
Nieograniczone możliwości!
Oprócz zapewnienia najszerszego zakresu zabiegów
stomatologicznych dla tkanki miękkiej i twardej, istnieje
również możliwość rozbudowy systemu o zastosowania
z zakresu medycyny estetycznej, takie jak: usuwanie
zbędnego owłosienia, fotoodmładzanie czy usuwanie zmian
naczyniowych.
Dwa najlepsze lasery stomatologiczne w jednym urządzeniu
Sercem systemu LightWalker AT-S są dwa lasery o wzajemnie uzupełniających
się długościach fali. Laser Nd:YAG dzięki swojej równomiernej absorpcji
w tkankach zapewnia efektywną hemostazę i dezynfekcję, natomiast laser
Er:YAG dzięki najwyższej absorpcji pozwala w sposób efektywny
przygotować ubytki w zębie do dalszego leczenia.
Lasery Er:YAG i Nd:YAG o najwyższych parametrach
Oba lasery cechują się najwyższą mocą (Er:YAG 20W, Nd:YAG 15W),
co w połączeniu z opatentowaną technologią QSP (zmienny kwadratowy
impuls) pozwala na szybkie i bezpieczne przeprowadzanie zabiegów. Tryb
QSP pozwala na zwiększenie efektywności zabiegów oraz zmniejszenie
dyskomfortu pacjenta. Jest to możliwe dzięki specjalnie dobranej
charakterystyce czasowej impulsów lasera. Energia jest dawkowana
w określonych odstępach, co pozwala na uniknięcie ekranowania energii
lasera przez mgiełkę z resztek tkanki wytworzoną przy poprzednim impulsie.
Dzięki temu ablacja laserowa jest bardziej skuteczna i cechuje się większą
precyzją. Krawędzie poszczególnych ubytków są proste, co zapewnia wyższy
poziom precyzji oraz adhezję niezbędną w utrzymaniu wypełnień.
Lista zalet cyfrowego sensora promieni X wydaje się nie mieć końca. Zastosowana w nim technologia sensorów trójwarstwowych sprawia, że jakość uzyskiwanych zdjęć jest nieporównywalnie lepsza od realizowanych metodami standardowymi (sensor wykonano z trzech różnych warstw, połączonych w jednej obudowie, a każda z warstw wpływa na jakość końcowego efektu).
Korzyści:
- oszczędza czas na przygotowanie, wykonanie i uzyskanie zdjęcia;
- wykonywane w ten sposób zdjęcia radiograficzne zmniejszają dawkę napromieniowania;
- minimalizuje się liczbę operacji, które trzeba wykonać przy przesyłaniu i przechowywaniu cyfrowych zdjęć rentgenowskich;
- zapewniona jest współpraca z szeregiem aparatów rentgenowskich;
- ergonomiczny kształt (minimalna grubość, zaokrąglone brzegi oraz ścięte naroża sensora) powoduje, że pacjent ma zapewniony komfort podczas badania;
- wysoka trwałość (jest uszczelniony – odporny na płyny, ma utwardzoną powierzchnię zewnętrzną);
- pozwala na zasilanie bezpośrednio z USB 2.0, ułatwia to manipulowanie sensorem i minimalizuje czas przesłania obrazu radiograficznego do komputera;
- pozwala na optymalne dopasowanie do potrzeb (panel sterujący posiada przyłącze umożliwiające szybką wymianę i bezpieczną prace z sensorami o dwóch rozmiarach);
- system CSI: scyntylator z jodkiem cezu przechwytuje promienie X i przekształca je w światło widzialne (struktura walcowa fali elektromagnetycznej zapewnia wysoką jakość zdjęć);
- system FOP: światłowodowa płyta optyczna chroni sensor przed bezpośrednią penetracją przez promienie X (umożliwia wieloletnie jego użytkowanie, przy zachowaniu jakości zdjęć o wysokiej rozdzielczości obrazu);
- system CMOS: powszechnie stosowany do przetwarzania sygnałów optycznych w cyfrowy obraz (receptor o plamce 20 m z 14 bitowym przetwarzaniem, umożliwia uzyskanie 16384 odcieni szarości).
Stomatologiczny aparat RTG o klasyczne niezawodnej konstrukcji.
Najwyższą jakość, trwałość i niezawodność gwarantuje lampa RTG firmy Toshiba o ogniskowej 0,4 mm.
Klasyczne mocowanie głowicy wraz z kątomierzem umożliwia prawidłowy dobór pochylenia głowicy do wykonywanego zdjęcia.
Bezprzewodowy pilot z dużym wyświetlaczem oraz intuicyjnym sterowaniem bardzo ułatwia wykonanie ekspozycji.